Захоплююче проведення зимових канікул з дітьми

Оновлено: 31 січ.

З приходом зимових канікул, для батьків з'являються нові випробування. Як цікаво провести їх з дітьми та чим їх розважити. Тож для них це не тільки свято. З підбіркою зимових ігор від «Освіторія Медіа», кожний день канікул перетвориться на приємну та корисну пригоду. І, що важливо, дитяча енергія буде використана з користю.

Як корисно та позитивно провести зимові канікули з дітьми

Зимові ігри взимку на вулиці

У випадку коли зима була щедра на сніг, зимові прогулянки перетворяться на мед для душі без застосування додаткових ресурсів.


 1. Представляю вашій увазі класику жанру - гра у сніжки, ліплення сніговика, спорудження цілої фортеці чи лабіринту, побудова снігових тунелів.

 2. Можна роздивлятися сніжинки, їх природну форму візерунка - показати дитині, що не існує двох однакових сніжинок, також зробити вдома з паперу такі сніжинки.

 3. Ще одним варіантом є, використання снігового настилу в якості полотна для малювання. Малюйте все, що дозволить вам фантазія та пишіть літери, цифри.

 4. Маленькі дітки з радістю будуть робити пасочки зі снігу. Вам на замітку - існують спеціально створені для цього форми в яких ручки розміщуються зверху, тобто вони не для піску, а для снігу. Також в продажу представлені й інші різновиди таких форм, в які не потрібно засипати сніг. Принцип полягає в тому, що потрібно обертати форму в снігу по колу, доки вона не заповниться снігом всередині. Вони мають різноманіття фігур, до прикладу бувають у формі "сердечка" чи "сонечка". Наступний вид таких форм - це набори призначені для будівництва фортець зі снігу. В наборі містяться форми для формування цеглин, шпилів, даху, овальних веж та колон. Комбінуючи між собою ці елементи, можна будувати дуже красиві снігові будівлі та фортеці.

Не складно вигадати й нові ігри зі снігом, особливо коли у вас наявні пристосування для цього. Одним із таких являється механізм для ліплення сніжок або "сніжколіп". Вже не один рік цей девайс радує дітей та дорослих ідеальними кульками які створюються за його допомогою. Але виробники пішли дальше та створили "автомати", які одночасно ліплять від 5 до 7 сніжок. Також існують бластери-сніжколіпи.


Новинка яка з'явилася на ринку, це - триплети які мають чудернацькі форми. Які функції притаманні їм?

 • копання

 • розчищання території та створення узорів

 • очищення "матеріалу" від камінців

 • приклад використання воронки: розбавити звичайну воду харчовими барвниками, залити отриманий розчин у форми та залишити на деякий час на мінусовій температурі. Як результат отримуємо різнокольорові фігурки з льоду


Конкурси на зимовій природі для дітей


Гра «Скарби»

Для цього необхідно заховати в різних місцях до прикладу у дворі, перед цим обгорнути фольгою те, що буде відігравати роль скарбів (невеликі іграшки, камінці різного кольору, гостинці, цукерки та інше).


Знаходити "скарби" необхідно використовуючи підказки. Як варіант, можна намалювати мапу та зробити на ній позначки там де знаходяться місця із "скарбами". Така гра добре розвиває у дітей просторове мислення та навчає орієнтуванню на місцевості.


Прикрашання дерев вінками

Крижані прикраси необхідно виготовити до процесу прикрашання. Виготовлення реалізовуємо наступним чином: у форми для пудингу, які мають вставки в центрі, наливаємо води, додаємо туди червоних ягід, шматочки цитрусових та гілочки з ялинки (також можна додати намистинки з творчих наборів). Все це, розміщуємо до морозильної камери. Таким чином отримуємо неповторні різдвяні вінки, які можна розміщувати на вулиці в морозну погоду, прикрасивши дерева в саду чи будь що інше.


Коли у вас не має форми для пудингу, вам може підійти будь-яка форма для випічки яку вас вдасться знайти вдома. Ще одним рішенням може бути контейнер для їжі, звичайна пластикова пляшка від води, найкраще підійде пляшка об'ємом 1,5 літра, яку необхідно розрізати навпіл. Отвір можна зробити, поставивши всередину склянку, банку або половину пляшки об'ємом 0,5 літра. Перед цим резервуар необхідно заповнити водою або камінням.


Сам процес прикрашання також можна зробити захопливим. Роздайте прикраси зі стрічками дітям і скажіть їм, що хто швидше прикрасить своє дерево отримає винагороду у вигляді медалі, яку також можна виготовити з льоду, заливши водою круглу, плоску форму та помістивши туди цифри (1, 2, 3), які можна вирізати кольорового паперу золотого, срібного та бронзового кольорів відповідно. Медалі отримають ті хто посяде перше, друге та третє місця. Діти, які займуть нижчі місця отримають винагороду за участь у вигляді цукерок, до прикладу.


Біг за слідами

Якщо кількості дітей, у вашому випадку, вистачає на те, щоб розділити їх на дві команди, то можна запропонувати для них веселу гру. Суть полягає в тому, щоб якнайшвидше добігти до певного об'єкту. Це може бути, те ж дерево чи будинок. Головною умовою у цій грі є те, що діти мають бігти виключно по слідах, які прокладуть діти, що будуть бігти першими з обох команд так, щоб не зіпсувати сніг, який знаходиться навколо сліду. У цій грі є ведучий, завдання якого перевіряти чи дотримується головна умова гри та нараховувати і підраховувати загальні бали обох команд. Роль ведучого відіграє хтось із дорослих. Також ведучий може мати помічників які будуть йому допомагати, якщо дорослих є кілька. Бали нараховуються за такі дії:

 • за кожний правильний крок, який не пошкодив сніг навколо нього - 1 бал

 • за першість у досягненні об'єкту - 10 балів

Переможцем стає та команда, якій вдалося здобути більшу кількість балів ніж команда суперника.


Зимові ігри, коли відсутній сніг

У випадку коли снігу на вулиці взагалі немає, прийдеться створювати зимовий настрій не зважаючи на плани погоди в цьому напрямку. Зимові розваги за відсутності снігу взимку також є. Найлегшим варіантом буде, згадати ігри в які грають зазвичай восени або навесні. Якщо, такий варіант не задовільняє дітей і їм хочеться зимового колориту, тоді перейдемо до більш оригінальних варіантів.


Новорічне дерево з паперових стаканчиків

Суть дуже проста: викладаємо ялинку з паперових стаканчиків, за принципом, коли верхівка ялинки, це один стаканчик, під ним два, далі три і так дальше кожний ряд збільшується на один стакан. Для такої ялинки буде достатньо мінімум десяти ємностей, щоб стало зрозуміло, що це новорічне дерево. Щоб дерево виглядало повноцінно потрібно запастися стаканчиками в кількості 28 або 36 штук. Кольори та малюнки на них не такі важливі, а от кришечки до них необхідні зеленого кольору. Їх можна виготовити з кольорового паперу.

 • прикладіть склянку отвором до паперу та обведіть її контур олівцем, фломастером чи ручкою

 • навколо цього кола, намалюйте круг більшого діаметру, шляхом обведення контуру ємності, яка має більший діаметр зі сторони отвору

 • виріжте це все так, щоб по периметру залишилася пара сантиметрів паперу

 • ставимо вирізаний шматок паперу на стаканчик зі сторони отвору та фіксуємо його канцелярською гумкою по колу

 • папір, який виступає за краї стаканчика, підгинаємо

 • перед цим, необхідно помістити в ємності цукерки, іграшки які туди помістяться, брелоки, новорічні сувеніри, кумедні новорічні побажання написані на шматочках паперу

 • до дна кожного стаканчика, потрібно приклеїти картонну або пінопластову основу

 • встановлюємо це все на вулиці

Дальше переходимо до "полювання" на мішені. Жбурляємо в створене новорічне дерево камінцями, кульками, безпечними дротиками з дитячого дартсу. Кому вдається прорвати паперову кришечку, той забирає приз який всередині.


Як провести час з дітьми вдома, зимою?


Смішне малювання сніговика

Знадобляться паперові тарілки та маркери чи фломастери. Тарілки потрібно покласти на голову, притримуючи однією рукою, а іншою необхідно малювати. Гра стає веселішою, коли до дітей приєднуються дорослі. Що в одних, що в інших в результаті виходять такі каракулі, за яким не можливо зрозуміти, скільки років художнику. Кожен елемент сніговика потрібно малювати в конкретно визначеній послідовності та по команді:

 1. Намалюйте лінію снігу

 2. Намалюйте основу сніговика - найбільшу снігову кулю

 3. Намалюйте снігову кулю середнього розміру, яка розміщується над основою

 4. Намалюйте третю, найменшу снігову кулю, яка є головою сніговика

 5. Зобразіть ніс сніговика у вигляді морквини

 6. Добавте очі та рот

 7. Настав час намалювати сніговику руки у вигляді гілок дерева

 8. Остання деталь, яку потрібно зобразити, це - капелюх

Оленяча поміч

Тих хто бажає зіграти в цю гру потрібно розділити на дві команди. Командам потрібно розмістити своїх гравців в одну лінію, пліч-о-пліч. Дальше кожний гравець має одягнути пластикові стаканчики на руки. Таким чином імітуються оленячі копита. Суть гри полягає в тому, щоб передавати "сніжки" (паперові кульки з білого зім'ятого паперу) на швидкість копитами. Також знадобиться дві миски для однієї команди які знаходяться по обидва боки команди. В одній із мисок знаходиться 5 "сніжок", які потрібно передавати між учасниками команди до миски, яка пуста. Команда, якій вийде зробити це першою, стає переможцем.


Як стати оленем?

Ділимо гравців на команди. В одній команді має бути мінімум 2 особи. Кількість команд не обмежена. Кожна команда має мати колготки, в яких попередньо потрібно відрізати стопи, а також 10-20 невеликих повітряних кульок та стрічки або мотузки. Завдання полягає в наступному: команди мають заповнити колготки повітряними кульками, отвори від обрізаних стоп, зв'язати стрічкою чи мотузкою і надіти це на голову одному із гравців своєї команди. Результат має нагадувати роги. Переможців можна обирати не тільки за тим хто найшвидше справився із завданням, але й за такими критеріями як: найдовші роги, розміщені у вертикальному положенні, наймиліші роги.


Прикрашання палки

Візьміть будь-що, що є палкою або схоже на неї. Дальше, палку потрібно поставити на підставку в горизонтальне положення, знайшовши середину палки, щоб вона балансувала. Наступним кроком є прикрашання палки ялинковими прикрасами двома гравцями, які знаходяться по обидва боки палки. Прикраси потрібно розвішувати так, щоб палка не втратила баланс, а кульки не зсунулися. Складність полягає в тому, що гравці не мають спілкуватися один з одним, голосом, показувати щось жестами, а лише діяти, виходячи з дій гравця навпроти та відповідно розташовувати ялинкові кульки на своїй стороні палки.


На цьому все. Використовуйте дані ігри та поради і отримуйте задоволення від проведеного часу зі своїми дітьми.


 

Фото: Canva

56 переглядів0 коментарів