Більше тисячі закладів освіти було пошкоджено або зруйновано в Україні з початку війни

Таку інформацію повідомив, Міністр освіти й науки України — Сергій Шкарлет в ефірі ранкового шоу «Сніданок з 1+1».

Більше тисячі закладів освіти було пошкоджено або зруйновано в Україні з початку війни

«Від початку російського вторгнення на територію України повністю зруйновано 91 заклад освіти, частково отримали пошкодження 923 заклади», — розповів Сергій Шкарлет.


Важливо зазначити, що така статистика має динамічний характер та постійно міняється, оскільки з кожним новим ворожим обстрілом, підтверджуються нові випадки руйнувань. Такі руйнування, як повідомляє Міністр, мають різний характер. В одних закладах вибиті вікна, а в інших зруйновані одна чи декілька стін.


Сума завданих збитків закладам освіти в результаті відвертої, повномасштабної, російської війни проти України, попередньо оцінюється в понад 5 млрд доларів.


На запитання ведучих щодо того який буде план відбудови закладів та ведення перемовин на цю тему, Сергій Шкарлет відповів, що мав нагоду двічі зустрічатися з колегами-міністрами на засіданнях Ради міністрів освіти ЄС.


«Ми домовилися, що країни ЄС створять окрему програму щодо відбудови та відновлення освітньої інфраструктури. Не тільки щодо будівництва, а й щодо наповнення наших шкіл сучасним обладнанням», — повідомив Міністр.


Також є великі сподівання на власні сили держави. Для цього були створені декілька гуманітарних рахунків, на які поступають кошти для відбудовування країни.

Також команда Міністерства повідомляє, що ними була розроблена інтерактивна мапа, де постійно обновлюється інформація, щодо кількості пошкоджених та зруйнованих закладів освіти, щодо втрат які були завдані закладам освіти, як наслідок вторгнення росії в Україну.

 
  • Зображення створене за допомогою онлайн-сервісу: Canva

  • Зараз непростий час для нас та країни. Якщо ви маєте бажання допомогти Збройним Силам України, то відвідайте сайт фонду «Повернись Живим». Зараз кожна гривня має значення.


49 переглядів0 коментарів