Як легко зробити метелика з паперу | Орігамі

Оновлено: 1 лют.

Користуючись цією простою інструкцією, ви маєте можливість навчитися робити маленького метелика орігамі. Це традиційна модель орігамі, яка є хорошим вступом до мистецтва складання паперу, популяризованого японцями. Слово орігамі означає «складений папір» (ori означає «складати», а гамі — «папір» з японської).

Як легко зробити метелика з паперу | Орігамі

Метелик має простий, але дуже елегантний вигляд. Як тільки ви навчитеся його робити, ви вже не захочете зупинятися на цьому. Ціла купа паперових метеликів, це – чудова прикраса для стін. Ви також можете використати їх для того, щоб прикрасити листівки ручної роботи, записки і навіть як завершальний штрих для подарункового пакунку.


Для кожного окремого метелика знадобиться один аркуш паперу, квадратної форми. Для того, щоб надати йому сміливого вигляду, використовуйте однотонний папір. Якщо ви хочете досягти елегантного і традиційного японського вигляду, спробуйте використовувати справжній папір ваші (washi). Папір ваші виготовляється в Японії, традиційним кустарним способом на основі рослинного волокна. Використовуються волокна з внутрішньої сторони кори гімпійського куща, куща міцумата (mitsumata) або паперового куща шовковиці.


Також можна використовувати інші типи паперу, наприклад, газети, ноти або обгортковий папір, щоб реалізувати задумане, якщо у вас немає вишуканого паперу для цього орігамі. Можливо, вам захочеться потренуватися на скрап-папері, поки ваші руки не запам'ятають складання паперу, крок за кроком, щоб не витрачати папір, який ви будете використовувати для фінального результату.


Поради

  • Коли ви будете згинати папір, переконайтеся, що ваші згини максимально чіткі та чисті. Однак не перестарайтеся зі згинанням, оскільки вам не потрібно, щоб папір розірвався.

  • Якщо у вас двосторонній кольоровий папір, починати роботу слід, розмістивши білу сторону паперу вгору, щоб бути певним, що ваш метелик буде кольоровим, коли ви його завершите.


Що вам знадобиться

Матеріали

  • 1 аркуш паперу квадратної форми


Інструкції

01 Початок

Почніть зі складання паперу по двох діагоналях, як на малюнку (1), а потім зігніть папір навпіл, з обох сторін, як на малюнку (2). Складіть всі чотири кути до центру, як на малюнку (3, 4).

Перший етап складання метелика з паперу - орігамі

02 Перевернути

Переверніть те, що у вас вийшло, як на малюнку (5) та загніть усі чотири кути до центру, як на малюнку (6). Тепер розгорніть те, що вийшло, як на малюнку (7, 8) і переверніть модель на іншу сторону. Розгорніть папір повністю, як на малюнку (9).

Другий етап складання метелика з паперу - орігамі

03 Підготовка до виготовлення крилець

Складіть праву та ліву сторони до центру, як на малюнку (10, 11). Тримаючи папір по центру, витягніть правий клаптик вправо, таким же чином витягніть лівий клаптик вліво, як на малюнку (12, 13) і розрівняйте верхню частину, керуючись малюнком (14).

Третій етап складання метелика з паперу - орігамі

04 Продовжуємо роботу над крильцями

Зробіть однаковими правий і лівий клаптики для нижньої частини виробу, аналогічно тому, як ви це зробили для верхньої частини, дивіться малюнок (15, 16). Зрівняйте те, що вийшло, як на малюнку (16). Результат на даному етапі, повинен виглядати як присадкуватий, швидше горизонтальний шестикутник, як на малюнку (16). Зігніть шестикутник пополам, керуючись малюнком (17, 18).

Четвертий етап складання метелика з паперу - орігамі

05 Складаємо його на чверть його розміру

Потягніть верхній шар, лівої та правої сторони вниз, як на малюнку (19, 20). Зігніть невеликі частину з правої та з лівої сторін всередину, як на малюнку (21, 22). Складіть модель навпіл зліва на право, як на малюнку (22, 23).

П'ятий етап складання метелика з паперу - орігамі

06 Завершення

Зігніть невелику частину там, де показано на малюнку (23, 24). Розгорніть модельку, потягнувши задній шар, з права наліво, як на малюнку (24, 25). Зігніть ліву сторону згину, який ви щойно створили, малюнок (26).

Шостий етап складання метелика з паперу - орігамі

Порада

Якщо ваш метелик вийшов не зовсім такий, як на ілюстраціях, просто спробуйте ще раз. Проблема зазвичай полягає в тому, що ваші згини, можуть бути не такими точними, як це потрібно. Просто візьміть новий папір і почніть заново та пам’ятайте, що створювати орігамі, стає легше з практикою. Чим більше у вас практики, тим краще у вас буде виходити.


 

Матеріали: the spruce crafts

Фото створене за допомогою: Canva

134 перегляди0 коментарів