Вимоги до обов'язкових результатів кліматичної та екологічної освіти для учнів початкових класів

Оновлено: 31 січ.

Зовсім недавно мала можливість пройти навчально-методичний онлайн-тренінг на тему "Вимоги до обов’язкових результатів кліматичної та екологічної освіти для учнів початкових класів"

Вимоги до обов’язкових результатів кліматичної та екологічної освіти для учнів початкових класів

Онлайн-тренінг проводився в партнерстві з Івано-Франківським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти в рамках проекту «Кліматична та екологічна освіта для учнів початкових класів». Проект впроваджується ВГО "Жива планета" за підтримки Фінського Посольства в Україні та сприяння Міністерства освіти та науки України. Також до реалізації проекту долучилися співробітники:

 • Національної академії педагогічних наук України

 • Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти»

 • Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів

 • Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління

Питання які були розглянуті на тренінгу:

 1. Суть понять «екологічна безпека», «сталий розвиток» і «Глобальні цілі сталого розвитку», «сталий спосіб життя».

 2. Моделі поведінки учнів початкової школи під час навчання. Навички учня для сталого способу життя.

 3. Сучасний погляд на методику розвитку в учнів сталих навичок через відповідальну поведінку в природі. Ролі педагога у моделі навчання емпауементу.

 4. Структура діяльнісно-спрямованого уроку.

 5. Тренажер відпрацювання створення та використання практичних вправ за допомогою методичних та дидактичних матеріалів проекту «Кліматична та екологічна освіта для учнів початкових класів».

З вітальним словом у тренінгу взяли участь представники Фінського Посольства в Україні, обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та ВГО «Жива планета».


Тренери:

 • Бузан Галина – старший викладач кафедри методології освіти для сталого розвитку Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, автор публікацій, статей та навчально-методичних видань в сфері освіти для сталого розвитку, принципів сталого споживання, стандартизації в сфері охорони довкілля, оцінки життєвого циклу, екологічного маркування.

 • Стець Галина – координатор просвітницьких проектів ВГО «Жива планета», вчитель природничого циклу Приватної школи «Без меж», заступник директора з еколого-просвітницької роботи КП «Київський міський Будинок природи», автор контенту та викладач всеукраїнського проєкту «Екошкола», фасилітатор настільних екологічних ігор, автор настільної екологічної гри «Фауноманія», бізнес-тренер.

Відеозапис онлайн-тренінгу:


 

Фото: Canva

45 переглядів0 коментарів